Gyermekfitness és mozgásfejlesztés

A komplex gyermek mozgásfejlesztés 3 éves kortól egészen 12 éves korig történik.
Már gyermekkorban előnyös a rájuk szabott edzésprogram.
A foglalkozásokon folyamatos a kontroll és az ellenőrzés.

A csoportos foglalkozások, tornák alkalmával könnyedén becsempészhető a játékosság, mindez a gyerek kedvéhez és képességeihez igazítva. Mindeközben játszva fejlesztve a gyermek mozgáskultúráját.

Már gyerekkorban elkezdődik a hanyag testtartás, a korral járó hormonális változások, mind a gyerekek háti szakaszára és annak elgyengülésére van negatív hatással, illetve a gerincferdülés bekövetkeztét hozza magával.  

Emiatt olyan tartásjavító, fejlesztő gyakorlatokat végzünk a foglalkozásokon, amik célzottan a számukra legfontosabb izomcsoportokat dolgoztatja meg. Elsősorban a törzsizmokat erősítjük. A különböző képességek fejlesztése hangsúlyos az órákon. Tehát a cél a motorikus képességek:

- Kondicionális: erő, gyorsaság, állóképesség,
- koordinációs: mozgásérzékelés, reakcióképesség, ritmusérzék,
- ízületi mozgékonyság (nem egyezik meg a hajlékonysággal), készségszintre hozatala, valamint a saját test tudatos irányításának megtanulása. Megtanulják bekapcsolni és egyensúlyban tartani a kellő izmokat, melyek a mozgás elindításában és fenntartásában segíti őket.

Majdnem minden gyermek 2 éves korig átesett a mászásokon, gurulásokon, átfordulásokon, húztak, vontak, ugrottak, sétáltak és futottak is addigra már. Ezeket a mozgásokat csempészem be játékos módon a foglalkozásokba. Ez az optimális inger lesz az, ami majd hozzá segíti őket a nagyobb erőkifejtésre, vagy koncentrációra. Ezek által lesznek képesek kivitelezni a nehezített mozgásokat. A jól elsajátított torna a későbbiekben visszaköszön! A tornák alkalmával fitneszes, táncos, esetenként koreografált zenés órákon is részt vesznek a gyerekek.
A foglalkozások jó hangulatúak, játékosak, a gyermekek figyelmét fenntartóak és tanóra hosszúságúak. A legfontosabb, hogy játékos módon, kikapcsolódásként szerettessük meg velük a sportolást. Ha közösségben van a gyermek, megtanul alkalmazkodni, csapatban játszani, együttműködni és egymásból erőt meríteni. Kialakul bennük az egészséges versenyszellem. A feladatok fizikálisan és mentálisan is fejlesztik a gyerekeket. Keresztmozgások használatával, annak tanulásával a jobb és bal agyféltekét is használniuk kell a gyerekeknek, mellyel egy esetleges diszlexia, diszkalkulia kialakulása megelőzhető, illetve már meglévő probléma esetén jól orvosolható. A komplex mozgásfejlesztés által jobban fognak teljesíteni az iskolában. A mozgásfejlesztés és fitness a gyerekek személyiségére is hatással van. Megtanulnak küzdeni, rendszerességet és fegyelmet tanulnak, valamint a sport iránti szeretet és igény egy egész életre kihatással lesz a mozgás által! 

© 2024 Magyarné Szilárd Szandra. 8800 Nagykanizsa, Alapy Gáspár utca, Kanizsa Aréna
Az oldalt a Webnode működteti Sütik
Készítsd el weboldaladat ingyen! Ez a weboldal a Webnode segítségével készült. Készítsd el a sajátodat ingyenesen még ma! Kezdd el